Wykonanie ławki wypoczynkowej i stolika do gry z palet

94% of 100%
W bardzo krótkim czasie i za niewielkie pieniądze można nadać swojemu ogrodowi zupełnie nowy wygląd, wykorzystując w tym celu palety. Ławka wypoczynkowa na kółkach wykonana z palet sprawi, że ogród będzie sprawiał na prawdę wrażenie solidności. A towarzyszący mu stolik do gry wykonany z palet będzie źródłem wielogodzinnej rozrywki.
 1. Etap 1: Palety są wykonane z nieobrobionego drewna i mają pełno drzazg. Dobrze jest więc przeszlifować wszystkie palety, aby wygładzić je i usunąć drzazgi.
 2. Etap 2 (ławka i stolik): Dwie palety ustawione do góry nogami jedna na drugiej będą tworzyły siedzisko ławki, a kolejne dwie palety - stolik. Skręć palety wkrętami, aby nie ślizgały się. Wiertarko-wkrętarką akumulatorową osadź wkręty 4 x 50 mm obok dziewięciu klocków.
 3. Etap 3 (ławka): Wytnij środkowe listwy palety, tworząc w ten sposób wycięcie pod tylne oparcie.
 4. Etap 4 (ławka): Ostatnia luźna paleta będzie stanowić oparcie ławki. Powycinaj klocki w tylnym rzędzie i dwie górne deski (w razie potrzeby użyj młotka i dłuta). Uwaga: Nie ruszaj pionowych desek. Przytnij je na długość 16,5 cm.
 5. Etap 5 (ławka): W nacięciu siedziska osadź pod kątem oparcie i przykręć je solidnie, wykorzystując w tym celu wkręty 5 x 70 mm.
 6. Etap 6 (stolik): Przytnij listwy na odpowiednią długość, aby wypełniały szczeliny w blacie stolika i przymocuj je za pomocą gwoździ i/lub kleju do drewna. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich szczelin w blacie stolika.
 7. Etap 7 (stolik): Szlifierką wygładź blat stolika z palet.
 8. Etap 8 (stolik): Nałóż warstwę białej farby. Można pomalować cały stolik lub tylko blat.
 9. Porada!

  W zależności od gustu, farbą, lakierem lub bejcą można również pomalować ławkę wypoczynkową.
 10. Etap 9 (stolik): Używając linijki, narysuj ołówkiem na blacie stolika szachownicę. Następnie pomaluj ją pędzlem, zamalowując linie. Jako że biała farba została już nałożona, wystarczy teraz tylko domalować czarne kwadraty (8 x 8 cm).
 11. Etap 10 (ławka i stolik): Przykręć cztery kółka obrotowe do skrajnych czterech klocków od spodu ławki i stolika. W tym celu wykorzystaj wkręty 6 x 50 mm
 12. Porada!

  Udekoruj ławkę z palet poduszkami, które sprawią, że ławka będzie wygodniejsza i będzie się wspaniale prezentować.
 13. Etap 11 (stolik): Z drewnianego pniaka powycinaj wyrzynarką płytki o rozmiarze 24 x 2 cm. Połowę pomaluj farbą w kolorze białym, a połowę w kolorze czarnym.
 14. Etap 12 (stolik): Ustaw pionki na planszy. Dobrej zabawy!

Ocena

Oceń tę instrukcję krok po kroku.

Wykonanie ławki wypoczynkowej i stolika do gry z palet

4.7
4.7 of 5

20 łącznie

 • 5
  15
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0