Narzędzia akumulatorowe

 1. Właściwe narzędzie akumulatorowe do wiercenia i wkręcania

  Dużą zaletą narzędzi akumulatorowych jest swoboda ruchu. Są one bardzo praktyczne, gdy w pobliżu nie ma gniazda elektrycznego. W dalszej części znajdziesz przegląd najbardziej popularnych narzędzi akumulatorowych.
 2. Wkrętarki akumulatorowe

  Narzędzia te są idealne, gdy potrzebna jest właśnie wkrętarka. Wkrętarki akumulatorowe są zazwyczaj odrobinę mniejsze i bardziej kompaktowe niż wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, co sprawia, że są bardzo praktyczne w ograniczonych przestrzeniach.
 3. Akumulatorowe wkrętarki udarowe

  Akumulatorowa wkrętarka udarowa to najlepszy wybór w przypadku ciężkich prac. Ustawienie dużej szybkości oraz duża moc umożliwiają łatwe wkręcanie i odkręcanie dużych wkrętów, śrub i nakrętek.
 4. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

  Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są głównie wykorzystywane do wkręcania, ale również idealnie nadają się do wiercenia w drewnie i w metalu. Ustawienia sprzęgła - liczby na obracanym pierścieniu - pozwalają bardzo precyzyjnie wkręcać i wykręcać śruby. Do wiercenia służy ustawienie z blokadą sprzęgła.
 5. Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe

  Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe z funkcją udaru idą krok dalej. Narzędzia te można również wykorzystywać do wiercenia w cegle i kamieniu. Ustawienia sprzęgła - liczby na obracanym pierścieniu - pozwalają bardzo precyzyjnie wkręcać i wykręcać. Do wiercenia służy ustawienie z blokadą sprzęgła.
 6. Akumulatorowe młoty pneumatyczne

  Akumulatorowe młoty pneumatyczne cechuje kolejna specjalna funkcja. Funkcja pneumatycznego udaru oznacza, że akumulatorowe młoty pneumatyczne idealnie nadają się do wiercenia w betonie. Po wyłączeniu udaru narzędzia te mogą być również wykorzystywane do zwykłych prac wymagających wiercenia. Do zwykłych wierteł potrzebny jest specjalny adapter „SDS+”.