1. Jakiej końcówki użyć do wykonania konkretnej pracy?

  Na rynku dostępne są różnorodne końcówki do narzędzi wielofunkcyjnych. Poniżej zaprezentowano te najbardziej popularne.
 2. 1) Uniwersalny brzeszczot segmentowy:

  Ten brzeszczot przeznaczony jest to cięcia drewna, tworzyw sztucznych oraz metali nieżelaznych. Dzięki możliwości wykonywania cięć separujących i cięć wgłębnych, Multitool idealnie nadaje się do cięcia w pobliżu krawędzi, w narożnikach i w miejscach trudno dostępnych. Precyzyjne usuwanie uszkodzonych płytek, docinanie paneli podłogowych i skracanie rur to zaledwie kilka przykładów z praktycznie nieograniczonej gamy możliwych zastosowań.
 3. 2) Brzeszczot do cięć wgłębnych:

  Ten brzeszczot jest dostępny w kilku różnych rozmiarach i, podobnie jak brzeszczot uniwersalny, można go również używać do cięć separujących i wgłębnych w drewnie, tworzywach sztucznych oraz metalach nieżelaznych. Ma on jednak inny kształt, który sprawia, że idealnie nadaje się on do głębszych cięć wgłębnych. Niektóre z prac, jakie można realizować z użyciem tego brzeszczotu, to montaż zawiasów drzwiowych i kratek wentylacyjnych, cięcie płyt gipsowych, wykonywanie rowków do rozprowadzenia przewodów elektrycznych, czy skracanie rur. Brzeszczot ten ma praktycznie nieograniczone możliwości zastosowań, jeśli chodzi o cięcie.
 4. 3) Płyta szlifierska:

  Ten osprzęt idealnie nadaje się do szlifowania powierzchni w pobliżu krawędzi, w narożnikach i w innych trudno dostępnych miejscach. W zależności od wybranego arkusza szlifierskiego możliwe zastosowania to: szlifowanie farby, drewna, gipsu i lakieru.
 5. 4) Inne:

  Na rynku dostępnych jest wiele innych końcówek. W ofercie osprzętu marki Bosch jest wiele końcówek, które pasują zarówno do narzędzi Multi Tool marki Bosch, jak i do narzędzi Multi-Tasker marki SKIL. Jako przykład można podać końcówki do zrywania wykładzin dywanowych, usuwania kleju po zerwaniu płytek, resztek betonu, niehartowanych gwoździ, zszywek i niezbyt dużych profili.