Szlifierka wielofunkcyjna

  1. Jak uzyskać najlepsze rezultaty szlifowania?

    przykład, aby w odpowiednim momencie wymieniać zużyte arkusze szlifierskie. Ponadto nigdy nie polecilibyśmy stosowanie tego samego arkusza szlifierskiego w przypadku drewna i metalu. Należy również wziąć pod uwagę ziarnistość arkusza szlifierskiego.
  2. Szlifierkę wielofunkcyjną dobrze jest włączyć zanim podstawa szlifierska zetknie się z obrabianym przedmiotem. Narzędzie powinno być prowadzone po powierzchni roboczej równolegle do niej, a nie pod kątem, co pozwoli uniknąć nieestetycznych śladów szlifowania.
  3. Ważne jest również, aby nie stosować zbyt dużego nacisku podczas szlifowania. Zbyt duży nacisk na szlifierkę daje gorsze rezultaty oraz przyczynia się do szybszego zużycia arkuszy szlifierskich i niepotrzebnego zmęczenia.
  4. Ponadto niektóre szlifierki wielofunkcyjne mają możliwość regulacji prędkości, co naprawdę pomaga uzyskać dobre rezultaty na różnych materiałach. Próbę prędkości narzędzia można przeprowadzić na kawałku materiału odpadowego w celu doboru właściwej prędkości do danej pracy.
  5. Szlifierki wielofunkcyjne oferowane są z różnymi przystawkami. Podsumowując, najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniej przystawki do danej pracy.