Przycinanie iglaków

76% of 100%

Będąc roślinami wiecznie zielonymi, iglaki idealnie nadają się na żywopłoty. Iglaki nie mają zwykłych liści, jak większość innych roślin, lecz liście łuskowate lub igły. Te z igłami obejmują świerk i sosnę. Iglaki z liśćmi łuskowatymi często są wykorzystywane jako żywopłoty. W niniejszej instrukcji krok po kroku wyjaśniamy, w jaki sposób należy przycinać żywopłot z iglaków.

Najlepszą porą na przycinanie iglaków jest koniec maja lub początek czerwca. Można je ponownie przyciąć w sierpniu, aby prezentowały się atrakcyjnie zimą. Iglaków nie należy przycinać po sierpniu, gdyż mogą im zaszkodzić mrozy.

 1. Narzędzia potrzebne do przycinania iglaków

  Elektryczne nożyce do żywopłotu to najlepsze narzędzie do przycinania iglaków. Do przycinania grubszych gałęzi można użyć piły ogrodowej.

 2. Sposób przycinania iglaków

  Iglaka należy przycinać pozostawiając zielone gałązki. Stare zdrewniałe gałązki nie wypuszczają bowiem młodych pędów. Młode pędy należy przycinać nie więcej niż o 10 cm. Żywopłot z iglaków powinien być szerszy u dołu, aby światło słoneczne docierało do możliwie największej powierzchni rośliny. Dzięki temu iglak będzie miał optymalne warunki do wzrostu. Samotnie stojącego iglaka należy regularnie przycinać o kilka grubszych gałązek głębiej. Przycinanie tuż nad gałązkami skierowanymi do środka powoduje rozrastanie się gałązek w głąb, zapewniając zwartą strukturę i zapobiegając zwisaniu.

Ocena

Oceń tę instrukcję krok po kroku.

Przycinanie iglaków

3.8
3.8 of 5

5 łącznie

 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1