9 niezbędnych narzędzi ogrodowych do ogrodów miejskich

84% of 100%
Zależy Ci na wspaniałym wyglądzie ogrodu, ale trudno dokonać wyboru spośród ogromnego asortymentu narzędzi ogrodowych. Oto 9 narzędzi ogrodowych, które trzeba mieć w altance.
 1. Kosiarka

  Jeśli masz trawę w ogrodzie, zaopatrz się w kosiarkę, która najlepiej pasuje do posiadanego trawnika. Pchana kosiarka jest dobrym rozwiązaniem dla małych i średniej wielkości ogrodów miejskich. Jednakże koszenie trawnika przy użyciu pchanej kosiarki zajmuje więcej czasu. Kosiarka elektryczna lub spalinowa pozwolą szybciej zakończyć pracę.
 2. Podkaszarka

  Podkaszarka to wygodne rozwiązanie, gdy zachodzi potrzeba zrobienia porządku w miejscach wzdłuż ściany, ogrodzenia, czy klombów, albo po prostu przycięcia krawędzi trawnika. Zasadniczo wszędzie tam, gdzie nie można łatwo dotrzeć zwykłą kosiarką do trawy. Podkaszarka jest także idealnym narzędziem dla niewielkich skrawków trawy na wyboistym gruncie.
 3. Przycinarka do żywopłotu

  Żywopłot lub krzewy w ogrodzie należy regularnie przycinać. Aby ograniczyć do minimum czas i wysiłek, dobrze jest skorzystać z elektrycznej przycinarki do żywopłotu. Dla własnego bezpieczeństwa, do pracy z użyciem przycinarki do żywopłotu należy zakładać rękawice i okulary ochronne.
 4. Sekator jednoręczny

  Sekator jednoręczny to niezbędne narzędzie, gdy zachodzi potrzeba przycięcia gałęzi krzewów, drzew i innych roślin. Sekator służy do przycinania cienkich i średniej wielkości gałęzi. Aby ułatwić przycinanie, ostrza powinny być zawsze naostrzone. Hartowane ostrza stalowe są ostre przez dłuższy czas, więc nie wymagają tak częstej konserwacji.
 5. Elektryczna zamiatarka

  Chwasty między kostką brukową na patio są nieuniknione. Z pewnością chciałbyś się ich pozbyć tak szybko jak to możliwe i jak najprościej, bez uciekania się do herbicydów lub nadwerężania pleców. Elektryczna zamiatarka to wygodny sposób na wykonanie tej pracy. Solidna szczotka umiejętnie usunie chwasty spomiędzy kostki.
 6. Dmuchawa do liści

  Masz dużo liści w ogrodzie? Chciałbyś je szybko usunąć? Możesz wypróbować dmuchawę do liści. Oprócz (uschłych) liści dmuchawa może również zasysać i rozdrabniać drobne odpady po przycinaniu. Są one gromadzone w worku, który można łatwo opróżnić. Jest to duże ułatwienie przy sprzątaniu i porządkowaniu ogrodu.
 7. Nożyce do trawy

  Masz w ogrodzie bukszpan? Do jego przycinania najlepiej nadają się nożyce do trawy. Przycinarka do żywopłotu nadaje się do grubszej roboty, a sekator przeznaczony jest do cięcia drobnych gałązek. Z kolei akumulatorowe nożyce do trawy zostały specjalnie zaprojektowane do przycinania bukszpanu.
 8. Myjka ciśnieniowa

  To narzędzie jest absolutnie niezbędne do czyszczenia patio, mebli ogrodowych, narzędzi i samochodu. Myjki ciśnieniowe mają zazwyczaj pewien zakres ustawień wody pod ciśnieniem na wylocie od wąskiego strumienia do szerokiego natrysku. Krótko mówiąc, jest to idealne narzędzie do wielu prac porządkowych na dworze.
 9. Rozdrabniacz ogrodowy

  Rozdrabniacz ogrodowy jest bardzo przydatny do rozdrabniania gałęzi i innych odpadów zielonych. Rozdrabnianie zmniejsza objętość odpadów, dzięki czemu łatwiej je składować i kompostować.

Ocena

Oceń tę instrukcję krok po kroku.

9 niezbędnych narzędzi ogrodowych do ogrodów miejskich

4.2
4.2 of 5

17 łącznie

 • 5
  10
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1